Hem Program & Kurser Antagning Om oss Vision Stiftelsen Personal Kansli Seminarier Hovsjö Bromma Kontakta oss
Religion, Fred och Demokrati genom Utbildning och Lärande

Ledning

Yusuf Aydin

Verkställande Ordförande

yusuf.aydin@sanktignatios.org

+46 (0)8-55 10 52 13

Olle Westberg

Kansler

olle.westberg@sanktignatios.org

+46 (0)8-55 10 52 12

Fr. Misha Jaksic

Direktor för externa relationer

misha.jaksic@sanktignatios.org

+46 (0)8-55 10 52 19

Dr. Michael Hjälm

Rektor

michael.hjalm@sanktignatios.org

+46 (0)8-55 10 52 11

Daniel Öhrvall

Biträdande rektor

daniel.ohrvall@sanktignatios.org

+46 (0)8-55 76 63 81

Administration & utveckling

Gabriel Bar-Sawme

Utbildningsledare, Sankt Ignatios College

gabriel.barsawme@sanktignatios.org

+46 (0)8-55 10 52 14

Pierre Aziz Nehme

Studierektor

pierre.aziz.nehme@sanktignatios.org

Nassir Suleman

Intendent

nassir.suleman@sanktignatios.org

Sally Adel

Ekonomiansvarig

sally.adel@sanktignatios.org

+46 (0)8-55 10 52 16

Hulya Genc

Administratör

hulya.genc@sanktignatios.org

Jonathan Öberg

Kommunikatör

jonathan.oberg@sanktignatios.org

+46 (0)8-55 76 63 84

Teshale Hailie

Administratör

teshale.biazen@sanktignatios.org

Stephanie Poysti

Kurator, Psykolog

stephanie.poysti@sanktignatios.org

Sankt Ignatios Folkhögskola - Allmän kurs

Fr. Serafim Smensgård

Föreståndare för allmän kurs

serafim.smensgard@sanktignatios.org

+46 (0)8-55 76 63 82

Sima Yakob

Verksamhetsutvecklare för allmän kurs

Lärare

sima.yakob@sanktignatios.org

+46 (0)8-55 10 52 21

Ernad Memic

Lärare

ernad.memic@sanktignatios.org

Naem Koj

Lärare

naem.koj@sanktignatios.org

Hugh Doyle

Lärare

hugh.doyle@sanktignatios.org

Joachim Främberg

Lärare

joachim.framberg@sanktignatios.org

Sankt Ignatios College

Arkimandrit Jean Mansour

Föreståndare för Sankt Ignatios Collegee

Föreståndare för Sankt Ignatios Bysantinsk-Ortodoxa Seminarium

jean.mansour@sanktignatios.org

+46 (0)8-55 10 52 18

Ärkebiskop Dr. Polycarpus Augin Aydin

Ordförande för föreståndarkollegiet

Föreståndare för Sankt Ignatios Syrisk-Ortodoxa Seminarium

polycarpus@sanktignatios.org

Fr. Joseph Gobran

Föreståndare för Sankt Ignatios Koptisk-Ortodoxa Seminarium

joseph.gobran@sanktignatios.org

+46 (0)8-55 10 52 25

Fr. Afewerki Tessfa

Föreståndare för Sankt Ignatios Tewahedo-Ortodoxa Seminarium

afewerki.tessfa@sanktignatios.org

+46 (0)8-55 10 52 24

Fr. Shenouda Younan

Lärare

shenouda.younan@sanktignatios.org

Charbel Rizk

Biträdande föreståndare för Sankt Ignatios Syrisk-Ortodoxa Seminarium

charbel.rizk@sanktignatios.org

Johan Andersson

Lärare

Studie- och yrkesvägledare

johan.andersson@sanktignatios.org

+46 (0)8-55 76 63 83

Richard Kovár

Lärare

richard.kovar@sanktignatios.org

Berhane Tesfazghi

Lärare

berhane.tesfazghi@sanktignatios.org

Mariam Gergisi

Lärare

mariam.gergis@sanktignatios.org

Basil Razai

Amanuens

basil.razai@sanktignatios.org

+46 (0)8-55 10 52 23

Sankt Ignatios Akademi

Dr. Anne-Christine Lindvall

Utbildningsledare Sankt Ignatios Akademi

anne-christine.lindvall@ehs.se

Dr. Miriam Hjälm

Lektor

miriam.hjalm@sanktignatios.org

+46 (0)8-55 76 63 80

Dr. Samuel Rubenson

Professor

samuel.rubenson@sanktignatios.org

Arkimandrit Dr. Cyril Hovorun

Lektor

cyril.hovorun@sanktignatios.org

Dr. Robert Kitchen

Lektor

robert.kitchen@sanktignatios.org